Czwartek, 19 kwietnia 2018

Zatrzymaj młodość

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę terapii niwelujących defekty skóry. Podstawą jest wcześniejsza konsultacja lekarska i odpowiednio dobranie procedury w celu pozbycia się problemu.

Dorota Kowalewska

Tagi: Miasta Kobiet zdrowie i uroda

26 września 2014, aktualizowano: 26-09-2014

Masz kompleksy z powodu przebarwień, popękanych naczynek? Nie wiesz jaką metodę wybrać, by pozbyć się problemów? Idealny sposób to terapia laserowa, ale nie jest to jedyna metoda. Jednym ze sposobów jest chemabrazja - złuszczanie kwasami. Zabieg polega na usunięciu defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych, zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej. Specjalne kwasy złuszczają martwe warstwy naskórka i usuwają zanieczyszczenia obecne w powierzchniowych warstwach skóry. Kuracja ta pozwala zregenerować i wzmocnić skórę.


Jesień to najlepszy czas na odnowę zniszczonej po lecie skóry, gdyż po zabiegach skóra nie może być wystawiana na działanie promieni słonecznych. Za pomocą lasera można zlikwidować przebarwienia powstałe na skutek nadmiernego opalania i brązowe plamy wywołane przez zaburzoną gospodarkę hormonalną czy choroby tarczycy. Laser daje też doskonałe efekty w walce z przebarwieniami wrodzonymi lub plamami starczymi. Jednym z najlepszych na rynku jest Laser Fotona. Efekty kliniczne zabiegów są rewelacyjne, o czym zapewniają lekarze specjaliści zkKliniki Skin-Med oraz setki zadowolonych pacjentów. Efekty utrzymują się długo m.in. dzięki ogromnej precyzji działania lasera. Jak wygląda zabieg? Lekarz naświetla poszczególne plamy. Światło jest pochłaniane przez nagromadzoną miejscami melaninę, która odbiera energię i rozbija się na mniejsze kawałki. Taki rozdrobniony barwnik jest samodzielnie usuwany przez organizm. Drobne popękane naczynka krwionośne są często poważnym problemem estetycznym. Nieleczone zmiany naczyniowe na twarzy, mogą prowadzić do choroby związanej z układem naczyniowo-ruchowym (m.in. trądzik różowaty). Stosując odpowiednią energię i długość fali lasera zamykamy szpecące naczynka na twarzy i ciele. Skuteczny w tej dziedzinie jest też laser CO2 - najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach.

- Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Najlepiej jest jednak wykonać przynajmniej trzy zabiegi, co utrwali efekt - mówi Kamila Bogdanowicz z kliniki Skin-Med.

Laser wykorzystuje się też do regeneracji i prawidłowej odbudowy skóry. Resurfacing laserem to nowa forma zabiegu odmładzającego bez bólu i blizn. Efektem jest pozbycie się blizn trądzikowych i zmarszczek. Poprzez odpowiednio dobraną wiązkę światła pobudzamy syntezę nowego kolagenu i uzyskujemy bardzo szybkie, spektakularne efekty. Skóra wygląda dużo młodziej, a zmarszczki są wyraźnie wygładzone.

„Zatrzymać czas z Regeneris”, zwany także przez pacjentów „Wampirzym Liftingiem” to program biostymulacji komórek skóry. Opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu z krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. Jest gładsza, bardziej elastyczna.

W klinice Skin-Med uzyskasz darmową poradę jak pozbyć się problemów z przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami, trądzikiem, rozstępami, usunięciem tatuażu. Proponujemy zabiegi na urządzeniach Zaffiro, Light Sheer Duet, Laser Co2, Laser Fotona, Zeltiq, Q-switch i medycynę estetyczną w tym hit sezonu nici liftingujące oraz zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Partnerzy Miast Kobiet

 • Consilis
 • Positivemind.pl
 • Focus
 • UM Bydgoszcz
 • Brigdehead
 • Teatr Polski
 • FKE
 • MCK Bydgoszcz
 • Dwór Artusa
 • Helios
 • Multikino
 • Cinema City