Poniedziałek, 21 maja 2018

Fot.: Thinkstock

Przekuj to w pasję

Sukces to lepszy samochód, wyższe stanowisko, ilość zer po przecinku w banku... tylko czy to doceniają w nas najbliżsi? Czy o tym będą mówić podczas mowy pożegnalnej na naszym pogrzebie?

Joanna Czerska-Thomas

Tagi: felieton kobieta przedsiębiorczość miasta kobiet

23 lutego 2015, aktualizowano: 23-02-2015

Początek roku to czas planowania. Napisano już chyba wszystko na ten temat, ale z jednym się zgodzicie – motywacji nigdy nie za wiele.


Od kilku lat to dla mnie nie tylko konstruktywny, ale też cudowny okres. Planuję kolejny rok działania w biznesie i planuję ulepszenie siebie. A do tego z półki uśmiechają się do mnie książki, które Święty zostawił mi pod choinką. W tym roku dostałam od przyjaciółki „Spełnienie” autorstwa Arianny Huffington, założycielki jednej z wpływowych firm branży medialnej i informacyjnej. Nie wszystko, co autorka chciała przekazać, do mnie trafia - mój syn nie ma szofera, w domu nie mamy gosposi, a weekendy spędzamy rodzinnie. Jedno dało mi jednak do myślenia. Podzieliłam się już tym z przyjaciółmi, więc i Wam to opiszę.

Pędzimy za sukcesem......ale czym on dla nas jest? Sukces to lepszy samochód, wyższe stanowisko, ilość zer po przecinku w banku... tylko czy to doceniają w nas najbliżsi? Czy o tym będą mówić podczas mowy pożegnalnej na naszym pogrzebie?
Hm… próbuje sobie to wyobrazić: „Nigdy nie robiła przerw. Pracowała non stop kilkanaście godzin dziennie. Drugie śniadanie jadła przy komputerze, by nie tracić cennych minut. Jej prezentacje zawsze były na najwyższym poziomie. Zawsze na czas oddawała raporty, a na maile odpowiadała nawet w niedzielę o północy”. Nie, raczej będą wspominać osobę, która się realizowała, szanowała drugiego człowieka i to, że potrafiła pasję przekuć w sukces.
Jak to zrobić? Pracować nad sobą! Każdy powinien znaleźć swoją drogę. Dla jednego będzie to praca z coachem czy doradcą, w cztery oczy, dla drugiego wymiana doświadczeń i energii podczas warsztatów i szkoleń.

Pracuj z pasjąKiedyś każdy młody człowiek musiał stanąć przed wielkim wyzwaniem - jak wybrać coś, co będzie pasją przez całe zawodowe życie? Na szczęście te czasy już minęły. Odkrywając pasję możesz ją przekuć w sukces, bez względu na swój wiek.
Obserwuję od jakiegoś czasu naczelną trenerkę kobiet – Ewę Chodakowską. Prawie półtora miliona fanów na Facebook'u, jej posty osiągają oszałamiającą liczbę lubisiów, udostępnień i komentarzy. Ona osiągnęła swój sukces i wykorzystuje to, ze jest na fali. Cały czas jest zaangażowana w dialog i ciężko pracuje. Można ją kochać albo nienawidzić, ale należy szanować za to, jak swoją pasję przemieniła w sukces nie tylko swój, ale i wielu kobiet.

Czyń dobroOrganizując coroczne spotkanie „Charmsy Biznesu” czy comiesięczne „Biznes dla Kobiet” zakładałyśmy ze współorganizatorkami, że kobiety dostaną od nas wsparcie. I dostają, ogromne. Merytoryczne, networkingowe i szkoleniowe. To ostatnie realizujemy w ramach Charmsów przez cały rok, także w 2015. Planujemy szkolenie z bloga, z mediów społecznościowych, z szycia na miarę (PR i marketingu) i współpracy z mediami - tak, by każda znalazła coś dla siebie, a przede wszystkim by dzielić się z Wami wiedzą, doświadczeniem i pasją. Wyznajemy zasadę, że jeżeli skutecznie chcesz robić biznes, należy robić też coś dla innych.

Mów i nawiązuj kontaktyNawet największa pasja i najcięższa praca nie przyniosą efektów bez odbiorców. Opowiadaj o tym, co robisz i komunikuj to światu. Często nie doceniamy networkingu, czyli długofalowego, systematycznego i zbudowanego na zaufaniu procesu. Chwal się i opowiadaj, bo 70 procent z nas ufa opinii rodziny, a aż 78 procent bierze pod uwagę ocenę znajomych, dotyczącą konkretnego produktu.

Ty i światDbaj o siebie, swój rozwój i równowagę. Zweryfikuj mowę pożegnalną i zadbaj, by znaleźć czas na książkę, którą dostałaś trzy lata temu. I wybierz się na warsztaty. Dla siebie.

W ramach Charmsów Biznesu zapraszam na darmowe webseminarium – 30 stycznia o godz. 20.00. Zgłoszenia: kontakt@charmsy-biznesu.pl* Joanna Czerska-Thomaswłaścicielka Agencji Reklamowej M4Bizz, specjalistka PR oraz absolwentka Nowoczesnego Marketingu, ekspertka w dziedzinie kompleksowej obsługi – od planowania do realizacji działań PR i marketingowych, członkini Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza. Współorganizuje comiesięczne spotkania Biznes dla Kobiet (www.biznesdlakobiet.org) oraz Konferencję Charmsy Biznesu (www.charmsy-biznesu.pl).

Partnerzy Miast Kobiet

 • Consilis
 • Positivemind.pl
 • Focus
 • UM Bydgoszcz
 • Brigdehead
 • Teatr Polski
 • FKE
 • MCK Bydgoszcz
 • Dwór Artusa
 • Helios
 • Multikino
 • Cinema City