Piątek, 22 lutego 2019

Cindy Blackman Santana w sobotę zagra koncert w Bydgoszczy!

Utwór "Are You Gonna Go My Way" Lenny'ego Kravitza zaczyna się potężnymi uderzeniami bębnów. Te dźwięki wyszły spod rąk Cindy Blackman Stantany - gwiazdy i gościa specjalnego Drums Fusion 2017.

Dominika Kucharska

Tagi: miasta kobiet cindy blackman santana drums fusion mck

1 czerwca 2017, aktualizowano: 01-06-2017

Cindy Blackman Santana to amerykańska perkusistka jazz-rockowa i rockowa, znana na całym świecie, m.in. ze współpracy z Lennym Kravitzem i Carlosem Santaną. Jest współautorką muzyki do wielu ich albumów, w tym do wspomnianego, legendarnego „Are You Gonna Go My Way” Kravitza.


Grała z kilkudziesięcioma topowymi artystami światowego jazzu i rocka. Działa także jako liderka własnego zespołu, z którym nagrała 9 albumów studyjnych. Blackman mówi, że jej celem jest muzyczna wirtuozeria. - Dla mnie, bycie wirtuozem jest zdolnością mówienia do ludzi poprzez swój instrument - tłumaczy.

W 1993 roku Cindy Blackman Santana została członkinią zespołu Lenny’ego Kravitza. Ich współpraca rozpoczęła się dość nietypowo. - Lenny zadzwonił znienacka i zapytał, czy mogę zagrać dla niego coś przez telefon - opowiada perkusistka. - Więc odłożyłam słuchawkę i zaczęłam grać. Po chwili podniosłam telefon i zapytałam czy słyszał. Kravitz krótko odpowiedział: „Tak. Czy możesz od razu wylecieć do Los Angeles?” - dodaje. Rankiem następnego dnia Cindy siedziała w samolocie lądującym w Mieście Aniołów.

Tak rozpoczęła się jej wielka muzyczna przygoda. W czasie pierwszej sesji nagrała partię perkusji do albumu „Are You Gonna Go My Way”, który stał się światowym bestsellerem, sprzedając się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Blackman pozostała w zespole Kravitza aż do 2007 roku.

W 2010 roku została członkinią zespołu Carlosa Santany. Pomiędzy nimi błyskawicznie zaiskrzyło, nie tylko muzycznie, ale i uczuciowo. Jeszcze w lipcu tego samego roku Cindy i Carlos zaręczyli się, a w grudniu wzięli ślub.
Cindy Blackman Santana jest „rodzynkiem” w świecie jazzowej perkusji. Nie ma w tym gronie zbyt wielu kobiet, ale Cindy bardzo mocno sprzeciwia się wiązaniu muzykalności z płcią. Wielokrotnie deklarowała, że walczy z uprzedzeniami co do rasy, wyznania czy religii.

Gwiazda tegorocznego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion urodziła się w Yellow Springs, w stanie Ohio, w bardzo muzykalnej rodzinie. Jej pierwsze zetknięcie z perkusją miało miejsce w wieku 7 lat. Potem grała w szkolnych i młodzieżowych zespołach muzycznych, oczywiście na bębnach. W wieku 13 lat rozpoczęła poważną naukę tajników gry na perkusji - najpierw u Maxa Roacha, potem na University of Hartfordm i Berklee College of Music. Uczyła się zarówno instrumentarium jazzowego, jak i tego stosowanego przez orkiestry wykonujące muzykę poważną. Od początku lat 80. mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Blackman jest wyznawczynią bahaizmu - wyznania podkreślającego zasadniczą, duchową jedność najważniejszych światowych religii. Dlatego też kultywuje duchowość w muzyce. - Uważam, że muzyka jest czymś świętym, dlatego kiedy grasz lub uczysz się muzyki, to jakbyś się modlił - mówi.

Jedyny koncert w PolsceZapraszamy na jedyny koncert wirtuozki perkusji w Polsce!
3 czerwca, godz. 21, Wyspa Młyńska
Wstęp wolny!


Cindy Blackman Santana wystąpi wraz z zespołem w składzie: Aurelien Budynek (gitara), Rashan Carter (bas) i Zaccai Curtis (keyboard)

Fanpage wydarzenia

http://m.7dni.pl/2017/06/orig/943cc-359517.jpg

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Partnerzy Miast Kobiet

 • Consilis
 • Positivemind.pl
 • Focus
 • UM Bydgoszcz
 • Brigdehead
 • Teatr Polski
 • FKE
 • MCK Bydgoszcz
 • Dwór Artusa
 • Helios
 • Multikino
 • Cinema City