Piątek, 18 stycznia 2019

5 kroków do twojej podróży marzeń

Dlaczego ja wyjechałam, a ty ciągle marzysz? Nie odpuszczaj i nie pozwól sobie wyrwać czegoś, co jest na wyciągnięcie ręki.

Justyna Niebieszczańska

Tagi: wyjazd podróż australia justyna niebieszczańska urlop

14 lipca 2017, aktualizowano: 14-07-2017

Często podróżuję zawodowo, jednak dopiero w zeszłym roku odbyłam swoją podróż marzeń do Australii. Miesiąc w kraju kangurów, w którym jest ponad 10 tysięcy plaż, to była dla mnie wyprawa życia. Wymagała nie tylko pieniędzy, dobrego planowania, ale i „wylogowania się” z pracy na miesiąc. Dlaczego ja wyjechałam, a ty ciągle marzysz? Wiem, jakie 5 kroków sprawi, że wyjedziesz, dokąd zechcesz.


1. ZDECYDUJ, DOKĄD CHCESZ JECHAĆ

Czy ty w ogóle masz miejsce, które chcesz odwiedzić? Podziwiasz innych, a może nawet im zazdrościsz i wzdychasz: „ja też bym tak chciała”? Marzysz o podróżach, ale czy potrafisz wskazać to konkretnie miejsce na ziemi? Zwykle w rozmowach kobiety wymieniają kilka mniej lub bardziej egzotycznych państw i nic z tego nie wynika. Zdradzę ci najważniejszy powód, dla którego nigdzie nie pojedziesz - sama nie wiesz, dokąd chcesz wyruszyć. Proszę, zdecyduj i wykonaj drugi krok.

2. PRZYGOTUJ SIĘ

Jeżeli wiesz, dokąd chcesz jechać, to przed tobą cudowny czas przygotowań. Nie tylko pozwoli ci to zweryfikować plany, ale i oszczędzić wydatki związane z wyjazdem. Dotrzyj do grup, które wymieniają się informacjami, i skorzystaj z wszelkich udogodnień, jakie daje ci dostęp do internetu. Obliczając swój budżet związany z wyjazdem rozeznaj się w cenach produktów w danym kraju, a planując noclegi sprawdź różne rozwiązania. Bardzo lubię portal Airbnb, bo mogę dzięki niemu nawiązać kontakt z osobą, od której wynajmuję pokój czy mieszkanie, a dodatkowo mam możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy o miejscu, w którym się zatrzymałam. Przygotowując się odkrywasz nowe opcje, np. możesz dołączyć do grupy osób podróżujących z plecakami pod okiem przewodnika, który zna dane miejsce jak własną kieszeń.

3. KUP BILET

Jednym z najważniejszych kroków jest zakup biletu. Od tego momentu rozpoczyna się odliczanie dni do twojej podróży. Dlaczego warto kupić bilet z jak największym wyprzedzeniem? Kobiety mają milion rzeczy na głowie i rezygnują z podróży marzeń, bo jest ona źródłem wielu dodatkowych trudności, a nawet konfliktów. Im więcej mamy czasu, tym lepiej poukładamy sobie wiele spraw - od opieki nad dziećmi, przez zawodowe, po podlewanie kwiatków w domu. Zakup biletu to ważny moment pierwszego zwycięstwa i radości - dowód na to, że realizujesz swoje marzenia.

4. MIEJ PIENIĄDZE

Najczęściej słyszę: „Chciałabym, ale mnie nie stać”. Wierzę, że brak pieniędzy nie jest przeszkodą, której nie można pokonać. Uważam, że kupno biletu z wyprzedzeniem jest bardzo ważną sprawą, bo przez następne miesiące pozwala oszczędzać na wyjazd. To również czas na zrewidowanie swoich codziennych wydatków. Pieniądze wydajesz na gazety, kolczyki w kolorze pasującym do nowej sukienki, kolejne szkolenie, etc. Stop! Jeżeli chcesz wyjechać - oszczędzaj. Każdy grosz się liczy, o ile zależy ci na twojej podróży. Naucz się też mówić o swojej podróży bliskim i prosić ich o wsparcie. Zamiast kolejnego prezentu na urodzimy możesz poprosić o jego równowartość w gotówce. Dziwne? Skoro twierdzisz, że nie masz pieniędzy, to obmyślaj sposoby, jak możesz je zarobić czy zdobyć. W końcu zbierasz na cel, który ma cię uszczęśliwić.

5. NIE ODPUSZCZAJ

Po drodze zdarzy się kilka sytuacji, które wzbudzą wiele wątpliwości związanych z wyjazdem… Tyle pieniędzy to kosztuje, nie możesz tak zostawić rodziny, jest to niebezpieczne i takie samolubne. To będą ważne powody do rezygnacji z wyjazdu, ale wierzę, że i te przeszkody pokonasz. Nie poddawaj się bez walki. Nie napiszę ci, że jesteś ważniejsza od twoich bliskich, ale wiedz, że nie jesteś od nich mniej ważna. Dlatego nie odpuszczaj i nie pozwól sobie wyrwać marzenia, które jest na wyciągnięcie ręki.Justyna Niebieszczańskaspecjalistka PR, która kocha poezję, rozmowy i dzieli się swoją pasją prowadząc warsztaty z kreatywnego pisania. Od 2010 roku prowadzi blog o komunikacji. Wydała dwujęzyczny tomik wierszy „Sub Rosa” i przewodnik „Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni”. Na co dzień właścicielka agencji PR BRIDGEHEAD i menedżerka kanadyjskiej korporacji na kilka krajów europy. www.justynaniebieszczanska.com

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Partnerzy Miast Kobiet

 • Consilis
 • Positivemind.pl
 • Focus
 • UM Bydgoszcz
 • Brigdehead
 • Teatr Polski
 • FKE
 • MCK Bydgoszcz
 • Dwór Artusa
 • Helios
 • Multikino
 • Cinema City