MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto oddaje pole rodzicom z Fordonu

Ewa Czarnowska-Woźniak
Piotr hukalo
Postawa rodziców najmłodszych uczniów z Bajki przesądzi, czy we wrześniu ich dzieci zaczną się uczyć w pobliskiej, kameralnej szkole czy w macierzystej placówce na Szybowników.

- Rodzice dzieci z osiedla Bajka będą mogli zdecydować, w którym budynku od września tego roku ich dzieci rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Taką propozycję przedstawimy radnym na najbliższej sesji Rady Miasta - taką przełomową deklarację złożył wczoraj ratusz.

Osiedle Bajka nadal pozostanie w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 65, jednak szkoła ta będzie miała możliwość prowadzenia zajęć również w budynku przy ul. Gawędy. Wszystko zależy od tego, czy postulaty zgłaszane wcześniej przez część rodzin zamieszkujących Bajkę zostaną wprowadzone w czyn (przypomnijmy, że kilkoro rodziców pojawiło się na ostatniej sesji Rady Miasta z banerami, na których wypisali hasła, że dzieci z Bajki też zasługują na podstawówkę).

Zobacz: Najnowsze informacje z Fordonu

- To rodzice z tego osiedla, po zakończeniu naboru do klas pierwszych, zapoznają się z lokalizacją i infrastrukturą obu budynków: przy ul. Duracza oraz Gawędy i wybiorą miejsce nauki dla swojego dziecka. Jeśli spośród chętnych rodziców uda się utworzyć całą klasę, dzieci z tej klasy będą uczyły się budynku ZS 35 przy ulicy Gawędy - informują służby prasowe ratusza.
Urzędnicy przypominają, że Zespół Szkół nr 35 przy ul. Gawędy 5, zgodnie z wdrażanymi zasadami reformy, przekształca się za dwa lata, po wygaszeniu gimnazjum, w czteroletnie XIII Liceum Ogólnokształcące (obecnie liceum ma 29 uczniów w dwóch klasach terapeutycznych). Społeczność lokalna wnioskowała o utworzenie w tym budynku małej osiedlowej szkoły podstawowej (podstawówka już się tu zresztą kiedyś mieściła - przyp.red.).

Propozycja, aby uczniowie SP65 mieli możliwość nauki w budynku przy ulicy Gawędy, jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rodziców i pozwala na podjęcie przez nich decyzji o miejscu kształcenia dziecka zgodnie z własną oceną.Wcześniej, na naszych łamach, wiceprezydent Iwona Waszkiewicz, przypomniała, że upubliczniona siatka szkół i proponowane w niej rozwiązania będa jeszcze poddane konsultacjom społecznym. W zgodzie z tym zapewnieniem pozostaje nie tylko wczorajsza informacja, ale i poprzednia sugestia, że nie jest jeszcze także przesądzony los XIIILO w tym miejscu.

- Prawdopodobnie nie będziemy, na obecnym etapie, planować w projekcie nowej sieci przeniesienia XIIILO - mówiła „Tygodnikowi Fordon”. - Sprawdzimy przez kolejne dwa lata, które pozostają do wygaszenia istniejącego w zespole szkół gimnazjum, jak radzi sobie liceum.

W pierwotnej wersji, opuszczony przez gimnazjum i przeniesione liceum budynek miały zasiedlić filia MiejskiegoCentrum Kultury oraz działająca po południu podstawówka muzyczna. Teraz władze miasta, jak widać, dopuszczają rozwiązanie, zgodne z życzeniami rodziców uczniów integracyjnego ogólniaka i kameralnej podstawówki. Czy zainteresowani z tego skorzystają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!