Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nakielskie Amazonki walczą od 10 lat

Iwona Matusiak
Panie z Klubu Amazonek spędzają miło czas nie tylko na ćwiczeniach, ale również na rozmowach
Panie z Klubu Amazonek spędzają miło czas nie tylko na ćwiczeniach, ale również na rozmowach Iwona Matusiak
Tu kobiety dzielą się swoimi przeżyciami, dobrymi i złymi doświadczeniami oraz wspólnie spędzają czas. Klub Amazonek w Nakle obchodzi swój jubileusz.

W nakielskim klub spotykają się kobiety, które potrzebują wsparcia, ale także te, które chcą dać wsparcie innymi.
- Amazonka, zgodnie z mitologią grecką, to kobieta dzielna, odważna i silna. I jak nikt zrozumie, co czuje kobieta, gdy usłyszy: pierś do amputacji albo dwie! Czy przeżyje? Jak będę się czuła bez atrybutu kobiecości? - mówiła na początku jubileuszowego spotkania Ewa Łuczkiewicz. - Każda rocznica niesie za sobą wiele refleksji i wspomnień. Z grubej kroniki 10-lecia działalności nakielskich Amazonek, mogę przytoczyć podstawę wszystkich działań. Niezmiennie to samopomoc w myśl zasady „Pomagając innym, pomagam sobie”.

Pomysł założenia klubu w powiecie zrodził się po osobistych przejściach Ewy Łuczkiewicz. W 2004 roku, po 40 latach pracy zawodowej, zdecydowała się przejść na emeryturę i pomagać kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Kieruje się w życiu zasadą, że zawsze warto myśleć pozytywnie, nie można poddawać się chorobie i trzeba cieszyć się życiem. Na początku działalności nakielskich Amazonek udało się jej zgromadzić wokół siebie 18 kobiet, a po roku było ich już 39.

Nakielskie Amazonki walczą od 10 lat
Iwona Matusiak

- Obecnie klub nasz liczy 18 pań, przy czym z przykrością musimy wspomnieć 13 koleżanek, które odeszły na zawsze, ale do końca pozostaną w naszej pamięci. Zachęcam wszystkie kobiety, a by przyszły do nas na nasze spotkania klubowe, a na pewno wyjdą z nich zadowolone i dojdą do wniosku, że warto żyć, bo życie jest piękne - podsumowała Ewa Łuczkiewicz.

Każdy, kto chciałby skorzystać z zaproszenia, może skontaktować się z szefową klubu pod numerem telefonu: 662 546 567.

Klub ma również wielu przyjaciół, którzy wspierają go w różnych działaniach, a są to ksiądz proboszcz parafii świętego Stanisława Tadeusz Michalak, który udostępnia miejsce do spotkań, Doborsława Jedynak - prezes Fundacji Salus Homini, która otacza klub opieką i przyjęła go pod swoje skrzydła, Monika Kozakiewicz - pomaga w uzyskaniu środków finansowych na koszty ćwiczeń rehabilitacyjnych na basenie oraz w innych miejscach i Eugenia Czyż-Rydzyńska, która umila wiele spotkań Amazonek.

Warto wiedzieć
Każdy, kto chciałby skorzystać z zaproszenia, może skontaktować się z szefową nakielskiego Klubu Amazonek, Ewą Łuczkiewicz, pod numerem telefonu: 662 546 567.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!