MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siedzący tryb życia zwiększa ryzyko zachorowania na te choroby. Jak sobie pomóc?

OPRAC.: MIKIR
Siedzący tryb życia to inaczej pasywna aktywność ruchowa (łac. hipokinezja) to to zmniejszenie obciążenia układu ruchowego przy jednoczesnym przeciążeniu układu nerwowego wynikające z charakteru pracy w pozycji wymuszonej. Ten tryb życia prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu całego organizmu, a szczególnie niekorzystnie oddziałuje na układy: sercowo-naczyniowy, trawienny, nerwowy, mięśniowy. Według WHO w sposób pośredni i bezpośredni jest główną przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych.Lista wynikających z siedzącego trybu życia schorzeń i dolegliwości zdrowotnych, które mogą przekształcić się w bardzo groźne choroby, jest - niestety - całkiem długa. W naszej galerii publikujemy te najczęstsze i podpowiadamy, co zrobić, by ratować swoje zdrowie. Oto katastrofalne zmiany, które zachodzą układach i narządach człowieka, wskutek siedzącego trybu życia: ►►►
Siedzący tryb życia to inaczej pasywna aktywność ruchowa (łac. hipokinezja) to to zmniejszenie obciążenia układu ruchowego przy jednoczesnym przeciążeniu układu nerwowego wynikające z charakteru pracy w pozycji wymuszonej. Ten tryb życia prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu całego organizmu, a szczególnie niekorzystnie oddziałuje na układy: sercowo-naczyniowy, trawienny, nerwowy, mięśniowy. Według WHO w sposób pośredni i bezpośredni jest główną przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych.Lista wynikających z siedzącego trybu życia schorzeń i dolegliwości zdrowotnych, które mogą przekształcić się w bardzo groźne choroby, jest - niestety - całkiem długa. W naszej galerii publikujemy te najczęstsze i podpowiadamy, co zrobić, by ratować swoje zdrowie. Oto katastrofalne zmiany, które zachodzą układach i narządach człowieka, wskutek siedzącego trybu życia: ►►► pixabay
Wielogodzinna praca przy biurku, za kierownicą w pojeździe, a później relaks... na kanapie albo przy biurku przy komputerze - siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, a także często towarzysząca temu niezdrowa dieta sprzyjają rozwojowi wielu groźnych dla naszego zdrowia i życia schorzeń i chorób. Zobacz, co ci grozi, jeśli większość życia spędzasz siedząc i co zrobić, by uniknąć uciążliwych skutków zdrowotnych.

Na zdrowie

Siedzący tryb życia to inaczej pasywna aktywność ruchowa (łac. hipokinezja) to to zmniejszenie obciążenia układu ruchowego przy jednoczesnym przeciążeniu układu nerwowego wynikające z charakteru pracy w pozycji wymuszonej. Ten tryb życia prowadzi do zaburzeń w funkcjonowaniu całego organizmu, a szczególnie niekorzystnie oddziałuje na układy:

  • sercowo-naczyniowy,
  • trawienny,
  • nerwowy,
  • mięśniowy oraz rzutuje na pozostałe.

Według WHO w sposób pośredni i bezpośredni jest główną przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych.

To może Cię zainteresować

Lista wynikających z siedzącego trybu życia schorzeń i dolegliwości zdrowotnych, które mogą przekształcić się w bardzo groźne choroby, jest - niestety - całkiem długa. W naszej galerii publikujemy te najczęstsze i podpowiadamy, co zrobić, by ratować swoje zdrowie.

Oto katastrofalne zmiany, które zachodzą układach i narządach człowieka, wskutek siedzącego trybu życia:

Czy wiesz, że: zbyt mała aktywność ruchowa w każdym wieku prowadzi do osłabienia organizmu oraz wpływa ujemnie na rozwój fizyczny, oraz umysłowy.

To może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera