MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Breś i Niekraszewicz grali najlepiej

marc
Bartosz Nowak/Robert Urbański (3. lokata), Jacek Breś/Dariusz Niekraszewicz (1) i Piotr Błaszczyk/Łukasz Geszke (3). Fot. CWZS Zawisza
Tenisiści grają bez przerwy. Po Amatorskiej Lidze Deblowej na Zawiszy rozpoczęła się - głównie na kortach Centrum Bydgoszcz - rywalizacja w Lidze Letniej.

Zwycięstwem debla Dariusz Niekraszewicz-Jacek Breś zakończył się pierwszy sezon rozgrywanej na kortach Zawiszy Amatorskiej Ligi Deblowej.

W pierwszej edycji rozgrywek wzięło udział 16 debli m.in. z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza. Zwycięzcy łącznie zdobyli 40 punktów. Tyle samo zdobyła druga para w klasyfikacji: Łukasz Geszke i Piotr Błaszczyk. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się jednak Niekraszewicz i Breś. Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy niedawnego turnieju „Zawisza Cup”: Robert Urbański i Bartosz Nowak (39 pkt).

Podsumowaniem pierwszego sezonu Zawisza Doubles League był Turniej Masters, w którym wzięło udział sześć najlepszych debli ligi. Zawody były bardzo ciekawe, a mecze niezwykle emocjonujące. Ostatecznie okazały puchar przechodni wywalczył debel: Geszke/Błaszczyk, który w finale po zaciętym, trzysetowym boju pokonał Urbańskiego i Nowaka. Zwycięzcy zarówno całych rozgrywek, jak i Turnieju Masters otrzymali pamiątkowe statuetki oraz okazałe czeki do wykorzystania w jednej z bydgoskich hurtowni sportowych. Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy Zawisza ufundował także specjalny puchar dla najlepszego zawodnika ligi. W głosowaniu tenisistów startujących w rozgrywkach najlepszy okazał się Łukasz Geszke.

Wszyscy zadeklarowali także chęć startu w następnej edycji. Jej początek zaplanowany jest na połowę października.

Tymczasem od kilku dni - głównie na odkrytych kortach Centrum przy ul. Nowotoruńskiej - trwa Letnia Liga Amatorska (w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych w hali na Zawiszy).

Tym razem walczy 18 singlistów i 14 par deblowych, w tym jedna kobieta - Monika Biernat, która w 2013 roku była druga w turnieju amatorskim... Australian Open.

- Staramy się, żeby zawody odbywały się na określonym poziomie, stąd cieszymy się, że doszły teraz trzy mocne pary - mówi Arkadiusz Nowicki z komitetu organizacyjnego.

Na początek w grze pojedynczej Patryk Niekraszewicz pokonał Szymona Rutkowskiego 6:0, 6:0. A debel Breś/Niekraszewicz - Artura Kowalczyka/Adriana Skowrońskiego 6:4, 6:2.

Jedno spotkanie (Sławomira Marciniaka z Cezarym Ejsmontem) zostało przerwane z powodu deszczu.

Następnie Breś i Niekraszewicz po trudnym boju pokonali Sławomira Marciniaka i Monikę Biernat 2:6, 7:6, 10:6.

Natomiast Piotr Dobrzański wygrał z Marciniakiem 7:5, 6:1.

Liga Letnia potrwa do około połowy września. Zakończy ją być może dwudniowy Turniej Masters. W planie jest także Puchar Ligi (deble, ewentualnie single), w systemie trzech edycji w czerwcu, lipcu i sierpniu. Tenisiści grają zatem bez przerwy.