MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Enea Astoria bliska półfinału! [ZDJĘCIA kibice+mecz]

Marek Fabiszewski, zdjęcia Tomasz Czachorowski
Drugi mecz ćwierćfinałowy Enea Astorii Bydgoszcz z Biofarmem Basketem Poznań w Artego Arenie. Tomasz Czachorowski
W ćwierćfinale I ligi sezonu 2018/2019 Enea Astoria Bydgoszcz wygrała dwukrotnie w Artego Arenie z Biofarmem Basket Poznań - 89:80 oraz 87:75 i w rywalizacji do 3. zwycięstw prowadzi 2-0.

Mając w pamięci problemy w sobotnim meczu, w niedzielę bydgoszczanie od razu przejęli inicjatywę (25:17 po I kwarcie i 9 pkt Grzegorza Kukiełki).

W II kwarcie nieoczekiwanie od 29:19 dla „Asty” goście wyciągnęli na 36:31! To był trudny okres dla gospodarzy, jednak „trójki” Marcina Nowakowskiego, Grzegorza Kukiełki i Mikołaja Groda pozwoliły wrócić bydgoszczanom do gry. Do przerwy „tylko” 45:42 dla Enea Astorii.

Ta minimalna przewaga po dwóch kwartach zapowiadała podobne emocje jak w sobotę. W trzeciej odsłonie obydwa zespoły grały punkt za punkt, prowadzenie zmieniało się praktycznie po każdej akcji.

W 24:51 min było niebezpieczne 52:58. Na 56 sek przed końcem III kwarty Paweł Śpica rzutem za trzy wyprowadził Enea Astorię na 64:60.

IV kwarta, podobnie jak w sobotę, to znowu triumf gry zespołowej gospodarzy, którzy rozbili przyjezdnych 23:13. A po dwóch meczach jest 2-0!

Niedziela: Enea Astoria Bydgoszcz - Biofarm Basket Poznań 87:75 (25:17, 20:25, 19:20, 23:13).

Enea Astoria: Aleksandrowicz 10, Frąckiewicz 10, Grod 15, Kukiełka 18, Nowakowski 12 oraz Pochocki 1, Dłuski 10, Śpica 8, Szyttenholm 2, Fatz 1, Kondraciuk 0.

Stan play-off (do 3 wygranych): 2-0.

Trzeci mecz 13 kwietnia, ew. czwarty 14 kwietnia (obydwa w Poznaniu).