MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Enea Astoria o 5. kolejną wygraną. Rywale osłabieni [TRANSMISJA]

Marek Fabiszewski
Dariusz Bloch
Wyjątkowo w czwartek, ze względu na odbywający się w Artego Arenie od piątku do niedzieli turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet, koszykarze Grzegorza Skiby zagrają w kolejnym meczu ligowym.

Od wtorku wiemy, że z bydgoskim klubem na kolejny rok (trzeci już) zostaje sponsor tytularny Enea SA. Tym samym są coraz ciekawsze widoki na przyszłość.

Już teraz jest dobrze, bo wygrywając w niedzielę w Krakowie z AZS AGH 84:64 koszykarze Enea Astorii odnieśli 12 zwycięstwo w sezonie, a 4 z rzędu.

W czwartek wieczorem okazja do podtrzymania tej passy - spotkanie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych (w pierwszym porażka 66:76).

Bydgoszczanie będą mieli ułatwione zadanie, bo w ekipie Górnika Trans.eu zabraknie Piotra Niedźwiedzkiego. To obecnie czwarty najlepiej punktujący oraz drugi najlepiej zbierający gracz w I lidze (średnie na poziomie 18.7 punktów i 11 zbiórek).

To właśnie on w pojedynkę wygrał z Enea Astorią mecz w Wałbrzychu (76:66) - 10/12 z gry na 25 punktów w zaledwie 21 minut gry.

Piotr Niedźwiedzki w niedawnym spotkaniu z Pogonią Prudnik otrzymał upomnienie za faul niesportowy. Center Górnika dostał za to 2-meczową karę oraz 1000 zł grzywny. Niedźwiedzki nie zagrał już ostatnio przeciwko Czarnym (64:74).

Początek czwartkowego spotkania w Artego Arenie o godz. 19.00. Poprzedzi je minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Bilety przed meczem w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Dla tych, którzy nie mogą obejrzeć meczu z trybun, transmisja na profilu MultiSportLive na Youtube.