MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od 70 minuty szybciej i lepiej

Marek Fabiszewski
Piłkarze I-ligowego Zawiszy w przedostatnim sparingu przed inauguracją ligowego sezonu, wygrali ze spadkowiczem Olimpią Elbląg 2:0.

<!** Image 3 align=none alt="Image 193536" sub="W pierwszej połowie meczu z Olimpią Elbląg sytuację sam na sam miał najlepszy strzelec „Zetki” w ubiegłym sezonie Adrian Błąd. W drużynie spadkowicza z I ligi zagrał eks-zawiszanin Rafał Piętka. A Paweł Abbott w swoim debiucie w barwach Zawiszy nie wykorzystał rzutu karnego. [Fot.: Tymon Markowski]"><!** reklama>Piłkarze I-ligowego Zawiszy w przedostatnim sparingu przed inauguracją ligowego sezonu, wygrali ze spadkowiczem Olimpią Elbląg 2:0.

<!** Image 4 align=right alt="Image 193536" sub="[Fot.: Tymon Markowski]">W meczu rozegranym na głównej płycie stadionu przy ul. Gdańskiej pierwszego gola strzelił Tomasz Chałas. Ten napastnik rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu z Zawiszy właśnie w Olimpii Elbląg, dla której w 14 meczach strzelił aż 10 goli. Nic więc dziwnego, że właściciel zespołu Radosław Osuch i trener Jurij Szatałow dołączyli go do kadry zespołu.

Wczoraj w 79 min Chałas wykończył dokładne dośrodkowanie wzdłuż pola karnego Daniela Mąki.

Teraz Zawisza ma trzech nominalnych napastników. Oprócz Chałasa jest jeszcze Rafał Leśniewski oraz Paweł Abbott, który w Bydgoszczy jest od poniedziałku, a wczoraj podpisał roczną umowę. Przez ostatnie półtora sezonu występował w Ruchu Chorzów, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Dla „Niebieskich” zdobył w poprzednim sezonie 6 goli.

<!** Image 5 align=right alt="Image 193536" sub="[Fot.: Tymon Markowski]">Wczoraj miał okazję na pierwszego gola dla „niebiesko-czarnych”, ale zaraz po wejściu na boisko w 70 minucie (z dziewięcioma innymi zmiennikami) nie wykorzystał rzutu karnego. Jeden z obrońców został trafiony w rękę, a chwilę potem uderzenie Abbotta przy słupku obronił bramkarz.

Przed sezonem Zawisza pozyskał 10 nowych zawodników. Oprócz Chałasa i Abbotta są to: Daniel Mąka (ostatnio Polonia Bytom), Wojciech Kaczmarek (Cracovia), Jacek Popek (GKS Bełchatów), Bartosz Kopacz (Ruch Radzionków), Kamil Drygas (Lech Poznań), Hermes (Polonia Bytom), Christian Kouame (Wybrzeże Kości Słoniowej) i Tomasz Ostalczyk (Flota Świnoujście).

Niewykluczone, że kolejnym będzie Abdoul Moustapha. W ostatniej akcji wczorajszego sparingu pomocnik z WKS ładną „główką” z 7 metrów zamknął podanie z prawej strony Cezarego Stefańczyka.

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Elbląg 2:0

Bramki: Tomasz Chałas (79), Abdoul Moustapha (90+3 głową).

Zawisza: Witan - Ciechanowski, Jankowski, Hrymowicz, M. Mąka - Koume - Błąd, Zawistowski, Masłowski, Geworgian - Leśniewski; od 70 minuty: Witan - Stefańczyk, Kopacz, Skrzyński, Ostalczyk - Hermes - Moustapha, Drygas, Abbott, D. Mąka - Chałas.

Ostatni sparing: w sobotę, 28 lipca, o 11.00 - z Wdą Świecie (boisko przy ul. Gdańskiej).

Inauguracja I ligi: w sobotę, 4 sierpnia, o 20.00 - mecz w Nowym Sączu z Sandecją (Orange Sport).