Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oświadczenie w stylu „na receptę” [KOMENTARZ]

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe Filip Kowalkowski
Obowiązek składania oświadczeń majątkowych wprowadzono po to, by każdy obywatel - w ramach funkcji kontrolnej - mógł sprawdzić, ile zarabia władza na jej sprawowaniu.

Ciekawie wygląda zwłaszcza lektura oświadczeń majątkowych rok po roku, w niektórych dokumentach widać potężny skok w dochodach osób, które znalazły się u władzy.

Dla samorządowców składanie oświadczeń to przykra konieczność. Niektórzy robią więc wszystko, żeby nie wynikało z niego zbyt wiele. Ot, wystarczy sposób „na receptę” - nabazgrać nieczytelnie jak kura pazurem i już czytelnik nie wie, ile radny zarobił (zachęcamy do sprawdzenia na stronach BIP-u Urzędu Miasta Bydgoszczy). Zamiast napisać gdzie uzyskiwał dochody, wpisze po prostu umowę o pracę i dochód z tego tytułu. Są tacy, którzy zapominają wpisać konkretne dochody z emerytury, którą otrzymują z ZUS.

PRZECZYTAJ:Bydgoscy radni pokazują swoje majątki

Oświadczenie powinno być napisane komputerowo, a składniki majątku wskazane w sposób oczywisty. Tylko wtedy będzie można mówić o jawności zarobków przedstawicieli władzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!