Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piersi dobrze ubrane

Emilia Iwanciw
Doskonałe proporcje ciała, które sprawią, że faceci będą oglądać się za Tobą na ulicy, możesz osiągnąć paroma trikami. Jednym z najważniejszych jest dobór idealnego stanika.

Doskonałe proporcje ciała, które sprawią, że faceci będą oglądać się za Tobą na ulicy, możesz osiągnąć paroma trikami. Jednym z najważniejszych jest dobór idealnego stanika.
<!** Image 3 align=none alt="Image 217480" sub="Karolina Wojciechowska i Magdalena Musiał. Fot.: Miasta Kobiet">
Tym, co sprawia, że wyglądamy atrakcyjnie nie jest wcale nasza waga, lecz harmonijna kobieca sylwetka. Jednym słowem - proporcje.

<!** reklama>

Talię podkreślisz za pomocą paska, biodra odpowiednim kształtem spódnicy, długie nogi osiągniesz dzięki obcasom, a uniesioną dumnie pierś zapewni ci odpowiedni biustonosz. Z tym ostatnim ponoć mamy największy problem. Pomocą mogą służyć nam profesjonalne brafitterki.

MINIMIZERY I PUSH-UPY

Większość staników kupujemy w sieciówkach, które mają ograniczoną ilość rozmiarów. Próbujemy jednak wpasować się w jeden z nich. Efekt? Piersi wiszą do pasa, wylewają się ze stanika bokami, są niezdrowo ściśnięte, albo wyglądają sztucznie. Statystyki pokazują, że aż 80 proc. z nas ma źle dobrany biustonosz.

- A lekarze dowodzą, że to wpływa na zdrowie naszego kręgosłupa i piersi - podkreśla Beata Kołacka, profesjonalna brafitterka z gorseterii Scarlett. Jakie błędy popełniamy najczęściej? - Kupujemy stanik z za małą lub za dużą miską, za ciasny, lub za luźny w obwodzie, albo zniekształcający nam biust - mówi Karolina Wojciechowska, profesjonalna brafitterka z BraMiracle.

- Panie z dużymi piersiami cierpią z powodu problemów z kręgosłupem. Odpowiednio dobrany stanik sprawi, że plecy zostaną odciążone, piersi nie będą bujać się na boki, powodując dyskomfort lub nawet ból.

Czasem odpinamy ramiączka od stanika, choć nie jest on przeznaczony do noszenia bez nich, albo mając duży biust pomniejszamy sobie piersi za ciasnym biustonoszem. - Zdarza się też, że chcemy optycznie powiększyć piersi, zakładając niedopasowany push up, który ściska je i odkształca - dodaje Magdalena Musiał, profesjonalna brafitterka.

- Za duża miseczka powoduje marszczenie się materiału oraz odstaje, sprawiając wrażenie jakbyśmy chciały tam upchnąć jeszcze telefon komórkowy. Dla bardzo obfitych biustów, których posiadaczki nie chcą eksponować, są specjalne biustonosze typu full-cup. One nie zrobią naszym piersiom krzywdy, lecz pięknie je wymodelują i optycznie zmniejszą.

Ile staników powinna mieć kobieta? - Minimum to trzy - stwierdza Karolina Wojciechowska - Czarny, beżowy i kolorowy. Pamiętajmy jednak, że te trzy staniki nie wystarczą nam na całe życie. Kształt piersi się zmienia. Obwód pod biustem też. Nie tylko w okresie ciąży.

OBALMY STEREOTYPY

Jakie? Że piersi powinny być duże, a między nimi zawsze być musi kreska. - Bardziej istotne dla facetów są same krągłości, a nie to, czy z pomocą stanika piersi stykają się ze sobą - mówi Magdalena Musiał. - Rozmiar dla większości z nich również nie ma znaczenia. A pancernych staników, które sztucznie powiększają piersi, panowie wcale nie lubią.

Przekonujemy się o tym, kiedy czasem pomagają wybrać stanik swoim partnerkom w przymierzalni. Większość pań, które pierwszy raz odwiedzają brafitterkę, dowiaduje się, że ma inny rozmiar stanika niż ten, co do którego była przekonana przez całe dotychczasowe życie.

- Kobiety nie mogą uwierzyć w metamorfozę, jaka zachodzi, gdy wreszcie zakładają odpowiednią dla siebie bieliznę. Są zachwycone efektem - mówi Magda Musiał. - W końcu widać u nich talię!

Bydgoskie brafitterki prowadziły między innymi warsztaty z dobierania bielizny dla pracowników administracji UKW jako przedwstęp do Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. - Zgłosiło się aż 120 uczestniczek, co dowodzi, że wiele pań ma kłopot z wyborem stanika i nie wie, jaki tak naprawdę ma rozmiar - mówi Karolina.

Brafitterki zdradziły nam parę tajemnic: Staniki koronkowe w obwodzie najszybciej się rozciągają. Oprócz odpowiedniego rozmiaru należy także dobrać odpowiedni fason do kształtu piersi. Obwody w jasnych biustonoszach naciągają się bardziej niż w ciemnych.

Powinnyśmy kupować staniki, które są ścisłe, ale nie za ciasne po zapięciu na najluźniejszą haftkę. Dzięki temu posłużą nam dłużej. Każdy stanik należy prać ręcznie lub wg wskazań napisanych na metce.**


<!** Image 4 align=none alt="Image 217480" sub="Fot.: Miasta Kobiet">
JAK DOBRAĆ STANIK?
Rady Karoliny Wojciechowskiej (z lewej) i Magdaleny Musiał (z prawej)
OBWÓD
Mierzymy się miarą krawiecką ciasno pod biustem. Od otrzymanego wyniku odejmujemy 5 cm i zaokrąglamy w dół do produkowanego obwodu tj. 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90 itp.
MISECZKI
Prawidłowo dopasowane miseczki powinny okalać całą pierś, a fiszbiny pod żadnym pozorem nie mogą się w nią wbijać! Zewnętrzna część powinna celować w środek pachy.
SZUKANIE PIERSI NA PLECACH
Po założeniu biustonosza według powyższych rad, powinnaś znaleźć swoje piersi, które wyemigrowały na plecy. W tym celu kciukiem odegnij lekko fiszbinę, a drugą dłoń skieruj na plecy i wygarnij piersi do miski.
PYTANIA SPRAWDZAJĄCE
Czy jest nam wygodnie?
Czy pierś ponad miseczką tworzy gładką linię?
Czy miseczki nie odstają?
Czy fiszbiny nie wbijają się w piersi, tylko ładnie je okalają?
Czy obwód trzyma się w poziomie równolegle do podłogi?
Czy ten stan utrzymuje się po kilku podskokach i poruszaniu rękami?**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!